رسانه ری رانیوز

احتمال رسیدن به توافق نهایی در مهلت مقرر ضعیف است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تصویب پروتکل الحاقی در مجلس در شرایط کنونی از جمله ملزومات است، گفت: در صورتی که ایران به توافق هسته‌ای دست یابد باید مفاد آن در مجلس با قانون اساسی تطبیق داده شود و اگر تایید نشد مجلس به طور قطع برخورد خواهد...

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تصویب پروتکل الحاقی در مجلس در شرایط کنونی از جمله ملزومات است، گفت: در صورتی که ایران به توافق هسته‌ای دست یابد باید مفاد آن در مجلس با قانون اساسی تطبیق داده شود و اگر تایید نشد مجلس به طور قطع برخورد خواهد کرد.

علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، احتمال رسیدن به توافق نهایی در مهلت مقرر شده را به خاطر زیاده‌خواهی های آمریکا در روند مذاکرات ضعیف دانست و اظهارکرد: به دلیل اینکه آمریکایی‌ها در تعهداتشان تخلف کرده و در روند مذاکرات نظرات جدیدی را مطرح کردند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تصویب پروتکل الحاقی در مجلس ضروری است، تصریح کرد: تصویب پروتکل الحاقی در مجلس در شرایط  کنونی از جمله ملزومات است و درواقع یک قاعده بین‌المللی است که سایر کشورها هم که یک توافق اولیه را انجام می‌دهند به آن پایبند هستند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس افزود: پروتکل الحاقی باید همچون NPT در مرجع قانون گذاری به تصویب برسد به طوریکه قبل از انقلاب، دولت وقت ایران آن را در مجلس به تصویب رسانده بودند و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی نیز با توجه به اینکه ما معتقد هستیم به هیچ وجه نباید وارد عرصه غیر صلح آمیز شویم آن را تصویب کردیم بنابراین پروتکل الحاقی نیز که در همین راستا بوده باید در مجلس به تصویب برسد.

بروجردی در مورد طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای خاطرنشان کرد: در پی تصویب این طرح غربی‌ها مجوز بازدید از مراکز امنیتی و نظامی ما و مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای که سرمایه‌های ملی ما هستند، نخواهند داشت همچنین بر اساس تبصره این طرح در صورتی که ایران با کشورهای ۵+۱ در موضوع هسته‌ای به توافق برسد باید مفاد آن در مجلس با قانون اساسی تطبیق داده شود و اگر تایید نشد مجلس به طور قطع برخورد خواهد کرد.

وی یادآورشد: بر اساس تبصره دوم طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای، وزیر امور خارجه موظف است هر ۶ماه یکبار در مورد روند اجرای توافقنامه و تحولات موجود در سیاست خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش دهد.

گفتنی است مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی چهارشنبه ۲۷ خرداد ماه با تغییر دستور طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ایران موافقت کردند و براین اساس نمایندگان با ۱۸۵ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع با الویت قرار دادن این طرح دردستورکار صحن مجلس موافقت کردند.

 

انتهای پیام/

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...