- ری را نیوز - http://riranews.ir -

اعزام زائران حج رسما آغاز شد

عملیات حج تمتع از صبح امروز – اول شهریور ماه – با بدرقه جمعی از زائران از سوی نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت رسما آغاز شد.

نخستین گروه از زائران ایرانی صبح امروز با بدرقه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر، جمعی از مسئولان سفارت عربستان در ایران‌ و مسئولان هواپیمایی کشوری از فرودگاه امام خمینی(ره) به مدینه منوره اعزام شدند.

اعزام ۶۴ هزار و ۱۰۰ زائر تا ۲۶ شهریور ماه ادامه دارد.

امروز ۱۴۰۰ زائر از شهرهای تبریز‌، ساری و تهران به مدینه اعزام خواهند شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر که در آیین بدرقه زائران حج تمتع در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) حضور یافته بود، با اشاره به اوضاع کنونی منطقه تاکید کرد: ما با مسئولان عربستان مذاکره کرده‌ایم و تمام تلاش‌مان را به کار می‌بریم تا حج آرامی اتفاق بیفتد.

او یادآور شد: روابط سیاسی ایران و عربستان مساله‌ای جدا است و مسئولان حج دو کشور به دلیل ارتباط گسترده‌ای که با یکدیگر دارند‌، دنبال حجی آرام و مطلوب هستند.

سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این آیین توصیه کرد: زائران تنفس در فضای معنوی حج را با حضور در بازارها از بین نبرند.

او همچنین خبر داد: هواپیمایی ماهان که یکی از سه شرکت به کار گرفته شده در اعزام زائران به حج تمتع است‌، تعدادی از هواپیماهای تازه خریداری شده‌اش را برای نخستین‌بار در حج تمتع امسال به کار می‌گیرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور نیز در این مراسم وعده داد تاخیر پروازهای حج را کاهش دهد.

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور هم به زائران توصیه کرد، قوانین کشور عربستان را به ویژه در موضوع ممنوعیت و مجازات حمل مواد مخدر رعایت کنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در ادامه این مراسم از تلاش برای راه‌اندازی پایانه سلام در فرودگاه امام‌خمینی (ره) به منظور خدمات‌رسانی بهتر به زائران خانه خدا خبر داد.

بازگشت زائران حج تمتع به کشور از ششم مهرماه آغاز می‌شود.

انتهای پیام/*

[1]
+1 [2]
0 [2]