- ری را نیوز - http://riranews.ir -

توافق هسته ای احتمالا تا قبل از ۹ تیر نهایی می‌شود

معاون وزیر خارجه روسیه از برگزاری نشست مشترک وزرای خارجه ایران و گروه ۱+۵ بین ۲۵ تا ۳۰ ژوئن(۴تا ۹ تیر) خبر داد و گفت:توافق هسته ای احتمالا تا قبل از ۳۰ ژوئن نهایی می‌شود. 

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف با بیان اینکه توافق هسته ای احتمالا تا قبل از ۳۰ ژوئن نهایی می شود، از برگزاری نشست مشترک وزرای خارجه ایران و گروه ۱+۵ بین ۲۵ تا ۳۰ ژوئن خبر داد.

مذاکره کننده ارشد روسیه افزود: مشکلات کمی در این دور از مذاکرات است بنابراین احتمال حصول توافق میان ایران و ۱+۵ تا ۳۰ ژوئن وجود دارد.

به گفته معاون وزیر خارجه روسیه تاریخ دقیق دیدار وزیران خارجه امروز نهایی خواهد شد.

در حال حاضر مذاکرات هسته ای در سطح معاونان و کارشناسان در شهر وین اتریش در جریان است. این دور هشتمین دور از مذاکرات در راستای ادامه نگارش پیش نویس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است که از روز چهارشنبه و بین معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شروع شد. روز گذشته (پنج شنبه) نیز نشست سه جانبه معاونان ظریف، کری و موگرینی برگزار شد.

دهم تیرماه پایان ضرب الاجل تمدید هفت ماهه توافق ژنو است و آنگونه که معاون وزیر خارجه ایران گفت تیم ایرانی تا ١٠ تیر در وین خواهد بود و به مذاکرات برای نگارش برجام ادامه می دهد.

انتهای پیام/

[1]
0 [2]
0 [2]