رسانه ری رانیوز

توضیح فرمانداری کرج درباره لغو سخنرانی مطهری

در پی عدم برگزاری سخنرانی علی مطهری «همایش دولت و ملت، همدلی و همزبانی» در کرج و برخی اظهار نظر ها پیرامون این موضوع، روابط عمومی فرمانداری کرج اطلاعیه ای منتشر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری کرج، در پی عدم برگزاری سخنرانی علی مطهری «همایش دولت و ملت، همدلی و...

در پی عدم برگزاری سخنرانی علی مطهری «همایش دولت و ملت، همدلی و همزبانی» در کرج و برخی اظهار نظر ها پیرامون این موضوع، روابط عمومی فرمانداری کرج اطلاعیه ای منتشر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری کرج، در پی عدم برگزاری سخنرانی علی مطهری «همایش دولت و ملت، همدلی و همزبانی» در کرج و برخی اظهار نظر ها پیرامون این موضوع، روابط عمومی فرمانداری کرج در تاریخ ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۴، اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر کرد:

متعاقب عدم هماهنگی ما بین متقاضیان برگزاری نشست سیاسی کانون همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و متولیان سالن شهیدان نژاد فلاح کرج و طرح موضوع در شورای تأمین استان و ارائه رهنمودهای لازم در خصوص تأمین امنیت و ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری نشست مذکور، مطالبی در روزهای اخیر در برخی از شبکه‌های اجتماعی از سوی افراد مختلف مطرح شده است. همچنین آقای علی مطهری، نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی «یکی از مدعوین این نشست« طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور مطالبی را مدنظر قرار داده‌اند و همین‌طور اخباری در این رابطه از سوی برخی افراد منتسب به متقاضیان نشست مذکور و اصحاب رسانه و جراید منتشر شده است. در این خصوص فرمانداری شهرستان کرج و استانداری البرز برای تنویر افکار عمومی و روشن شدن جوانب موضوع و همچنین پیشگیری از هر گونه سوء استفاده ناشی از جریان‌های یک‌سویه اطلاع‌رسانی، مطالبی را به شرح ذیل به آگاهی عموم می‌رساند:

با توجه به ماده ۱۲ آئین‌نامه چگونگی تأمین امنیت اجتماعات و راهپیمایی‌های قانونی که مقرر می‌دارد: صدور مجوز همزمان برای دو یا چند گروه در یک‌زمان و مکان صورت نخواهد گرفت مگر آنکه گروه‌ها “به‌اتفاق” تقاضای برگزاری مراسم مشترک داشته باشند. در این صورت همه گروه‌های متقاضی اقدام به ارائه فرم درخواست و سپردن تعهد خواهند نمود.

بنابراین به لحاظ تقارن زمان و مکان همایش مزبور با برگزاری مراسم دیگری گه از قبل تدارک دیده‌ شده بود، عملاً امکان برگزاری آن مقدور نبوده است. فلذا شورای تأمین استان توصیه به جابجایی مکان و زمان برگزاری آن همایش کرد که مورد موافقت کانون همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان قرار نگرفت.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است:

با عنایت به چاره‌اندیشی و اتخاذ تدابیر مناسب برای حل موضوع از سوی استاندار و رئیس شورای تأمین استان البرز و همین‌طور فرمانداری شهرستان کرج و مساعدت برای برگزاری آرام و بی‌دغدغه مراسم حسب درخواست گروه‌های سیاسی، جای تعجب است که در اطلاعیه صادره از سوی روابط عمومی سپاه امام حسن(ع) و نامه آقای دکتر علی مطهری به رییس جمهور مطالبی عنوان‌شده است که خلاف واقع و دقیقاً عکس تدابیر اندیشیده شده منعکس شده است. حتی در نامه‌ ایشان از شخصیت‌هایی همچون حجت‌الاسلام‌ و المسلمین موسوی لاری و مهندس مهر علیزاده نام برده شده است که جزو مدعوین همایش نبودند.

ناگفته نماند اظهار نگرانی برخی از اعضای شورای تأمین مبنی بر درگیری احتمالی و تنش آلود شدن نشست مذکور، نه‌تنها موجب لغو نشست مذکور نشده است، بلکه موجب بحث و بررسی بیشتر موضوع گردید.

در پایان لازم به ذکر است فرمانداری و استانداری البرز طبق قانون آمادگی دارند برای آقای دکتر علی مطهری و سایر شخصیت های سیاسی کشور فضای مناسب برای حضور در هرگونه مراسم را در چارچوب قانون و مقررات فراهم کنند.

انتهای پیام/

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...