رسانه ری رانیوز

جزئیات توقیف کشتی آمریکایی توسط جمهوری اسلامی

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت که واشنگتن به تماس های دیپلماتیک برای آزادی کشتی شرکت «مرسک» در ایران ادامه می دهد. یک فروند کشتی کانتینربر متعلق به خطوط کشتیرانی «مرسک» ششم اردیبهشت ماه جاری در آب های سرزمینی ایران و براساس حکم صادره از سوی دادگاه تهران با...

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت که واشنگتن به تماس های دیپلماتیک برای آزادی کشتی شرکت «مرسک» در ایران ادامه می دهد.

یک فروند کشتی کانتینربر متعلق به خطوط کشتیرانی «مرسک» ششم اردیبهشت ماه جاری در آب های سرزمینی ایران و براساس حکم صادره از سوی دادگاه تهران با خدمه مربوطه متوقف شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  در جلسه مطبوعاتی روزانه خود به خبرنگاران گفت: تلاش های مختلفی برای آزادی این کشتی انجام داده ایم از جمله اینکه با نهادهای تجاری مربوطه تماس هایی برقرار کرده و با جمهوری جزایر مارشال نیز تماس دیپلماتیک داشته ایم.

«جف راتکه» افزود: به این تماس ادامه می دهیم تا این رویداد را به طور صلح آمیز حل و فصل کرده و آزادی این کشتی و خدمه آن را تضمین کنیم.

راتکه با ادعای اینکه «ایرانی ها توصیف‌های علنی متفاوتی از دلایل توقیف این کشتی داده اند»، افزود: با این صحبت ها، دانستن اینکه دلیل این کار دقیقاچیست دشوار است؛ به همین دلیل، به کار در این زمینه با شریکان خود ادامه می دهیم؛ ما گزارشی از مجروحیت خدمه دریافت نکرده ایم.

«محمد سعیدنژاد» مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران در این رابطه گفته، شکایت حقوقی یک شرکت خصوصی ایرانی منجر به توقیف کشتی متعلق به شرکت مرسک توسط گارد ساحلی در آب های ایران شده و اقدام مسئولان ایرانی بر اساس قوانین و مقررات کشور و طبق قانون و عرف بین الملل صورت گرفته و طبیعی است که این شناور بعد از حل وفصل بدهی توسط خطوط کشتیرانی مرسک، آزاد و اجازه حرکت به سوی مقصد نهایی به آن داده خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا واشنگتن تماس هایی مستقیم یا غیرمستقیم با تهران درباره این کشتی داشته است، گفت: همانطور که پیش از این گفتم، ما گفت وگوهای دیپلماتیک مختلفی داشته ایم اما وارد جزئیات همه آنها نمی شوم.

راتکه درباره برخی گزارش ها درباره سفر یک هیات آمریکایی به ایران برای شرکت در نمایشگاه نفت و گاز نیز گفت: در این گزارشی نامی از افراد یا شرکت خاصی ذکر نشده است.

وی افزود: براساس دستور اجرایی مربوط به سال ۱۹۹۷، تقریبا تمام فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری با ایران توسط افراد آمریکایی ممنوع است.

انتهای پیام/

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...