رسانه ری رانیوز

جنجال کفش پاشنه بلند در جشنواره کن

بعد از اینکه کارمندان کن نگذاشتند گروهی از زنانی که کفش‌های پاشنه بلند نپوشیده بودند وارد نمایش فرش قرمز یک فیلم شوند، اکنون گروهی از بازیگران و از جمله امیلی بلانت به جمع معترضان پیوستند. بعد از اینکه کارمندان کن نگذاشتند گروهی از زنانی که کفش‌های پاشنه بلند نپوشیده...
بعد از اینکه کارمندان کن نگذاشتند گروهی از زنانی که کفش‌های پاشنه بلند نپوشیده بودند وارد نمایش فرش قرمز یک فیلم شوند، اکنون گروهی از بازیگران و از جمله امیلی بلانت به جمع معترضان پیوستند.
بعد از اینکه کارمندان کن نگذاشتند گروهی از زنانی که کفش‌های پاشنه بلند نپوشیده بودند وارد نمایش فرش قرمز یک فیلم شوند، اکنون گروهی از بازیگران و از جمله امیلی بلانت به جمع معترضان پیوستند.فرش قرمز فستیوال فیلم کن معجونی از زیبایی و زرق و برق به سبک قدیمی است اما روز سه‌شنبه بعد از اینکه مشخص شد این فستیوال قوانین عجیبی را به شرکت کنندگان تحمیل می‌کند، اعتراض‌های بسیاری به وجود آمد.

به گفته روزنامه اسکرین دیلی گروهی از زنان میانسال به خاطر نپوشیدن کفش‌های پاشنه بلند از ورود به نمایش فرش قرمز «کارول» ساخته تاد هیز منع شدند. ظاهرا این زنان که بعضی‌های‌شان مشکل فیزیکی نیز داشتند، به خاطر پوشیدن کفش‌های صاف از ورود به سالن بازمانده بودند. حالا بسیاری از طرفداران فیلم علیه این موضوع اعتراض می‌کنند و می گویند این مساله قانون لباس پوشیدن متعصبانه جنسی است.

کن
با وجو اینکه تیری فرمو مدیر کن هم گفته کفش‌های پاشنه بلند ضروری نیستند ولی حرف او نیز فایده‌ای نداشته است. فرمو در پاسخ به منتقدان در توییتر نوشت: «شایعه‌ای که می‌گوید فستیوال روی مساله پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند توسط زنان در فرش قرمز پافشاری می‌کند بی اساس است.»از کسانی که به جمع معترضان پیوستند امیلی بلانت بود که قرار بود همان شب برای حمایت از فیلم جدیدش «سیکاریو» روی فرش قرمز برود. بلانت در پاسخ به بحث‌های پیش آمده، در کنفرانس خبری فیلم گفت: «راستش همه باید کفش صاف بپوشند. نباید پاشنه بلند بپوشیم. این خیلی ناامیدکننده است، آن هم درست وقتی آدم فکر می‌کند موج‌های جدیدی از برابری به وجود آمده‌ است.»

دنیس ویلنوو کارگردان فیلم «سیکاریو» هم به شوخی گفت که او و هم‌بازیان بلانت یعنی بنیسیو دل تورو جاش برولین هم به نشانه همبستگی در پیش‌نمایش فیلم‌شان کفش پاشنه بلند خواهند پوشید.

آسف کاپادیا کارگردان مستند ایمی واین‌هاوس با عنوان «ایمی» که هفته گذشته در کن به نمایش درآمد نیز به جمع معترضان اضافه شد. کاپادیا در توییتر نوشت که همسر خودش نیز ابتدا به خاطر کفش‌هایش اجازه ورود به نمایش فیلم را پیدا نکرده بود اما بالاخره توانست وارد شود.

حضور در فرش قرمز کن فقط با دعوت قبلی ممکن است. بعد از اینکه مهمانان بلیت فیلم را دریافت می‌کنند، قواعد لباس پوشیدن رسمی فستیوال برای‌شان توضیح داده می‌شود. همه در کل می‌دانند که مردان باید کراوات مشکی با کفش‌های مشکی بپوشند و خانم‌ها نیز باید لباسی باوقار و کفش‌هایی زیبا داشته باشند. این در حالی است که کارمندان فستیوال که گاردین از آنها در این باره سوال کرد نیز نمی‌دانستند پوشیدن کفش پاشنه بلند ضروری است یا خیر.

این موضوع بازتاب توییتری گسترده‌ای پیدا کرده است.

انتهای پیام/
پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...