رسانه ری رانیوز

حوادث / جوانی که مرد متجاوز به همسرش را کشته بود، دوباره محاکمه می شود

مردی که جوان مورد علاقه همسرش را با اعتقاد به مهدورالدم‌ بودن به‌قتل رسانده‌ است، درحالی برای بار دوم پای میز محاکمه رفت که یک‌بار پیش از این به قصاص محکوم، اما درخواست اعاده دادرسی پذیرفته ‌شده ‌بود. متهمان این پرونده که زن‌وشوهری جوان هستند، سه سال قبل با طرح...

مردی که جوان مورد علاقه همسرش را با اعتقاد به مهدورالدم‌ بودن به‌قتل رسانده‌ است، درحالی برای بار دوم پای میز محاکمه رفت که یک‌بار پیش از این به قصاص محکوم، اما درخواست اعاده دادرسی پذیرفته ‌شده ‌بود.

متهمان این پرونده که زن‌وشوهری جوان هستند، سه سال قبل با طرح نقشه‌ای، جوانی را که از قبل با زن رابطه داشت، به قتل رساندند. نماینده دادستان تهران دیروز در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده در جایگاه حاضر شد و در توضیح کیفرخواست، گفت: «متهمان حاضر در دادگاه، زن‌وشوهری جوان هستند که به دلیل رابطه غیراخلاقی کتایون- زن متهم- با خسرو -مقتول -نقشه قتل او را طراحی کردند. کتایون بعد از ازدواج با جوانی به نام ایرج، به شوهرش می‌گوید خسرو به او تعرض و از او فیلم‌برداری کرده‌ است و قصد اخاذی دارد. متهمان خسرو را به خانه کشانده و بعد از درگیری با او، خسرو را به‌قتل رسانده و سپس جسدش را مثله کرده و به آتش ‌کشیدند. متهمان بعد از محاکمه در شعبه دیگری در دادگاه کیفری ‌استان تهران گناهکار شناخته می‌شوند و مطابق رأی صادره، ایرج به قصاص و کتایون به ١۵ سال حبس محکوم می‌شود هرچند رأی صادره مورد تأیید دیوان‌عالی کشور قرار می‌گیرد، اما با درخواست اعاده دادرسی از سوی ایرج، پرونده نزد رئیس قوه قضائیه رفته و بعد از بررسی، حکم نقض شده و پرونده به شعبه ٧١ دادگاه کیفری استان تهران ارسال می‌شود. بااین‌حال، دادسرا بر نظر خود در مورد ایرج باقی است و خواستار رسیدگی به این پرونده هستیم. ضمن اینکه اعلام می‌کنم حکم صادره در مورد کتایون مورد تأیید قرار گرفته‌ است».

درادامه، اولیای ‌دم خواستار صدور حکم قصاص شدند. سپس کتایون در جایگاه حاضر شد تا مشاهدات خود و علت قتل را توضیح دهد. او گفت: قبل از اینکه با ایرج ازدواج کنم، با خسرو رابطه داشتم اما بدون اینکه من بدانم، او از رابطه ما فیلم‌برداری کرده‌ بود و بعد از ازدواج، مرتب من را تهدید می‌کرد و قصد اخاذی داشت و به من می‌گفت اگر به خواسته‌هایش توجه نکنم، فیلم را پخش می‌کند. یک‌بار برای صحبت با او به جایی که گفته ‌بود، رفتم، اما با تهدید و زور، مرا مورد تجاوز قرار داد و گفت بازهم بخواهد این کار را خواهد کرد. مجبور شدم موضوع را به ایرج بگویم. قرار شد او را به خانه بکشانیم و این‌طور فیلم را از او پس بگیریم. کتایون ادامه‌ داد: وقتی خسرو به خانه آمد قصد داشت دوباره مرا مورد آزار قرار دهد، چون فکر می‌کرد شوهرم خانه نیست. در این هنگام با چاقو یک ضربه به او زدم و بعد هم شوهرم به کمکم آمد و ضربات بعدی را او زد. بعد جسد را مثله کرد.

سپس نوبت به ایرج رسید. او اتهام قتل را قبول کرد، اما مدعی‌ شد چون مقتول را مهدورالدم می‌دانست، او را به‌قتل رساند. متهم گفت: قبل از اینکه با کتایون ازدواج کنم، نمی‌دانستم او با کسی رابطه دارد و بعد از ازدواج بود که موضوع خسرو را به من گفت. همسرم نسبت به من زن وفاداری بود. او گفت خسرو از رابطه‌ای که قبلا داشته‌اند، فیلم‌برداری کرده و قصد اخاذی دارد، من هم حاضر شدم از اشتباه هردو آنها چشم‌پوشی کنم به‌همین‌خاطر به او گفتم خسرو را به خانه دعوت کن و بگو فیلم را بیاورد و دیگر با تو کاری نداشته ‌باشد. حتی حاضر شدم پول بدهم و فیلم را بگیرم. وقتی خسرو سر قرار آمد و وارد خانه شد، دوباره به سمت کتایون رفت و قصد داشت به او تجاوز کند به همین‌خاطر به کمک همسرم رفتم و بعد از اینکه کتایون به او ضربه زد، من هم با چاقو به خسرو ضربه زدم و او را کشتم. بعد هم برای اینکه جسد را طوری از خانه بیرون ببرم که کسی متوجه نشود، مجبور شدم آن را با سنگ فرز قطعه‌قطعه کنم. سپس جنازه را به بیابانی اطراف تهران بردم و به آتش کشیدم.

 
ایرج در پاسخ به این سؤال که چرا شکایتی علیه خسرو مطرح نکرده ‌بود، گفت: اول اینکه من اصلا قصد کشتن او را نداشتم، می‌خواستم فیلم را بگیرم تا خسرو پایش را از زندگی من بیرون بکشد. دوم اینکه اگر هم شکایت می‌کردم، بر فرض که همه‌چیز خوب پیش می‌رفت، درنهایت، او را دوسال زندانی می‌کردند و بعد که بیرون می‌آمد، دوباره اذیت‌هایش را شروع می‌کرد ضمن اینکه در زمان قتل من فقط ٢٣ سال داشتم خیلی جوان و احساساتی بودم و اصلا نمی‌توانستم تصمیم درست و منطقی بگیرم. این را هم بگویم حتی زمانی که وارد خانه من شده ‌بود، تصمیم به قتل او نداشتم، وقتی به سمت زنم حمله کرد و خواست به او تجاوز کند، تصمیم گرفتم او را بکشم چون مهدورالدم بود.
هیأت قضات با پایان جلسه رسیدگی، برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

انتهای پیام/

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...