رسانه ری رانیوز

دلیل شکست مذاکرات کری – ظریف

یک رسانه غربی با اشاره به دیدار روز گذشته وزیران امور خارجه ایران و آمریکا، مخالفت طرف ایرانی با درخواست های طرف غربی را موجب بی نتیجه ماندن مذاکرات «محمد جواد ظریف» و «جان کری» خواند. عصر روز گذشته محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در ژنو با جان کری، وزیر امور خارجه...

یک رسانه غربی با اشاره به دیدار روز گذشته وزیران امور خارجه ایران و آمریکا، مخالفت طرف ایرانی با درخواست های طرف غربی را موجب بی نتیجه ماندن مذاکرات «محمد جواد ظریف» و «جان کری» خواند.

عصر روز گذشته محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در ژنو با جان کری، وزیر امور خارجه امریکا، دیدار و گفتگو کرد. البته در این دیدار افراد دیگری همچون «ارنست مونیز» وزیر انرژی آمریکا، و «هلگا اشمیت» نماینده اروپا در مذاکرات هسته ای، نیز حضور داشتند.

در همین رابطه خبرگزاری فرانسه در گزارشی می نویسد: تهران با درخواست کلیدی غرب برای بازدید از سایت هایش مخالفت کرد و این مخالفت موجب شد تا همچنان شاهد باقی ماندن اختلافات میان جان کری و همتای ایرانی او باشیم.

در ادامه این گزارش آمده است: «در حالیکه یک ماه تا پایان مهلت تعیین شده برای رسیدن به توافق جامع هسته ای باقی مانده، یکی از مذاکره کنندگان ارشد ایرانی اعلام کرد که مذاکرات ژنو میان کری و ظریف برای ایجاد پلی میان اختلافات موجود میان تهران با کشورهای غربی بی نتیجه ماند.»

«عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران، نیز در این رابطه گفت: اختلافات همچنان وجود دارند.

این وضعیت در حالی است که ظریف و کری روز گذشته به مدت شش ساعت با یکدیگر گفتگو کردند و در همین رابطه یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: وزیر خارجه کری و همتای او ظریف به همراه تیم هایشان گفتگوهایی سخت و سازنده را در خصوص تمامی موارد انجام دادند.

این مقام آمریکایی که خبرگزاری فرانسه اشاره ای به نام وی نکرده، در ادامه گفت: ما متعهد به همکاری نزدیک در مورد اختلافات باقی مانده هستیم. ما همچنین بر اساس برنامه زمانبندی شده کار می کنیم و تلاش می کنیم تا این کار را انجام دهیم.

از سوی دیگر شخص جان کری بعد از دیدار با ظریف از مثبت بودن مذاکرات انجام شده در ژنو خبر داد. وزیر امور خارجه آمریکا درباره مذاکرات دیروز شنبه گفت: این مذاکرات بسیار خوب و مثبت بود. بر این اساس در دیدار وزرای امور خارجه ایران و آمریکا، ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا، معاونین وزرای خارجه دو کشور و معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز حضور داشتند.

موضوع بازرسی ها تبدیل یه یکی از محورهای کلیدی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ شده و طرف ایرانی به هیچ وجه با طرح ۱+۵ برای بازرسی از سایت های هسته ای و نظامی موافق نیست.

در شرایطی که رژیم صهیونیستی، اعراب حاشیه خلیج فارس و جنگ طلبان آمریکایی برای شکست مذاکرات هسته ای لحظه شماری می کنند باید دید در فرصت باقی مانده تا پایان ماه ژنو آیا طرف های مذاکره می توانند اختلافات باقی مانده را حل کنند یا خیر.

 

انتهای پیام/

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...