رسانه ری رانیوز

رسانه‌‌ملی ، بازنده فینال لیگ‌ حرفه‌ای بسکتبال

 فینال لیگ‌ حرفه‌ای بسکتبال با اقدام غیر‌حرفه‌ای و البته تکراری رسانه‌ملی همراه شد تا ارزش و اعتبار ورزش نزد برنامه‌سازان سیما بیش از پیش زیر سوال برود. بسکتبال یکی از زیباترین و مهیج‌ترین ورزش‌هاست که بسیاری مواقع تا ثانیه‌های پایانی نگاه دوست‌دارانش را روی...

 فینال لیگ‌ حرفه‌ای بسکتبال با اقدام غیر‌حرفه‌ای و البته تکراری رسانه‌ملی همراه شد تا ارزش و اعتبار ورزش نزد برنامه‌سازان سیما بیش از پیش زیر سوال برود.

بسکتبال یکی از زیباترین و مهیج‌ترین ورزش‌هاست که بسیاری مواقع تا ثانیه‌های پایانی نگاه دوست‌دارانش را روی حلقه‌‌ای‌ نگه‌ می‌دارد که حتی در پایان پسین صدم‌ ثانیه یک دیدار هم ممکن است، توپی درون آن بغلتد و سرنوشت‌اش را تغییر دهد.

گواه این مدعا دیدار نهایی بازی‌های آسیایی اینچئون است. جایی‌که در ثانیه‌های پایانی ایران با ۲ امتیاز از  کره‌جنوبی عقب بود و صمد نیکخواه بهرامی با شوتی ۳ امتیازی سبد میزبان را هدف گرفت. حلقه اما با صمد سر سازگاری نداشت تا ایران قهرمان بازی‌های آسیایی نشود. در ریباند هم حامد حدادی توپ را نا باورانه وارد حلقه نکرد تا بازی به اوورتایم هم نرود و کره‌‌ای‌ها جشن قهرمانی بگیرند.

مجری یکی از برنامه‌های سیما، بلافاصله پس از شکست‌ایران، این جمله را بر زبان آورد:«بسکتبال بعضی وقت‌ها چقدر هیجان‌انگیز می‌شه!». با این تفاسیر، یک پرسش از مسئولان پخش شبکه ۳ داریم. همکاران گرامی! دلیل قطع پخش مستقیم دیدار فینال لیگ‌حرفه‌ای بسکتبال در دقیقه پایانی چه بود؟‌

بهزاد کاویانی، مجری شبکه ۳ پس از قطع پخش‌مستقیم دیدار فینال لیگ‌حرفه‌ای بسکتبال بین تیم‌های دانشگاه‌آزاد و مهرام، با بیان این‌که«چون نتیجه بازی مشخص است با شما خداحافظی می‌کنیم!!» برنامه«توپ‌و تور» را به پایان رساند اما این توجیه نه معقول بود، نه منطقی، چراکه قطع پخش‌مستقیم در دقیقه‌پایانی حتی با توجیه مشخص‌بودن برد یک تیم، اقدامی غیر حرفه‌ای و به نوعی زیر سوال بردن ارزش پخش برنامه‌های ورزشی بود.

باید ۲ سوال را از مسئولان رسانه‌ملی پرسید. نخست این‌که چه تضمینی بود  در دقیقه آخر این دیدار، مهرام با ۳ شوت ۳ امتیازی بازی را به تساوی نکشاند؟! هر چند این موضوع بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسید اما چه کسی باید پاسخگوی تماشاگرانی باشد که انتظار ثانیه‌های نفس‌گیر پایانی را می‌کشیدند؟

دوم این‌که اگر قرار بود پس از مشخص‌شدن نتیجه یک دیدار ورزشی، پخش مستقیم آن قطع شود که باید پخش بسیاری از این دیدارها ناتمام باقی می‌ماند. آیا هنگامی که در نیمه‌نهایی جام‌جهانی ۲۰۱۴ تیم آلمان با ۷ گل از برزیل پیش افتاد، باید پخش مستقیم آن قطع می‌شد؟!

در شرایطی که مسابقات‌ورزشی، حالا جور بسیاری از برنامه‌های کم‌مخاطب یا تکراری سیما را می‌کشد و تماشاگران را پای جعبه‌جادویی میخکوب می‌کند، گویا مسئولان رسانه‌‌ملی چشم خود را روی این واقعیت بسته‌اند و همواره در انتظار فرصت‌هایی برای پخش آگهی‌های بازرگانی‌اند!

به هر حال امیدواریم دیگر چنین اتفاقی در پخش مسابقات ورزشی نیفتد و مسئولان محترم سیما، سوهان روح تماشاگران تلویزیونی نشوند.

 

انتهای پیام/

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...