- ری را نیوز - http://riranews.ir -

روزگار سیاه خرید میلیاردی تراکتورسازی

بررسی عملکرد یونس در«پنج هفته‌های اولی» که برای تیم‌های مختلف به میدان آمده،‌ نشان می‌دهد این مهاجم هرگز این اندازه«گل‌نزن» نبوده و این نکته‌ای است که قطعا باید کارشناسی شود.

 

تراکتورسازی با از دست دادن لوسیانو ادینهو آقای گل لیگ‌ چهاردهم تصمیم گرفت جای این مهاجم برزیلی را با خرید حمزه یونس تونسی پر کند؛ مهاجمی بین‌المللی که با لودوگرتس بلغارستان در لیگ قهرمانان اروپا برابر لیورپول، استوا بخارست و بازل سوییس به میدان رفته بود.

یونس که در سایت ترانسفر مارکت ارزشی دو میلیون‌ یورویی داشت قطعا یکی از گرانترین خارجی‌ های این فصل لیگ‌ برتر ماست.

با این حال در پنج هفته نخست لیگ‌ پانزدهم هنوز هیچ گلی از ضربات او درون دروازه رقبای تراکتورسازی نروییده است.

* بدترین دوران فوتبالی یونس

بررسی عملکرد یونس در«پنج هفته‌های اولی» که برای تیم‌های مختلف به میدان آمده،‌ نشان می‌دهد این مهاجم هرگز این اندازه«گل‌نزن» نبوده و این نکته‌ای است که قطعا باید کارشناسی شود.

* هر ۱۰۲دقیقه یک تیر خلاص

به گزارش مشرق، فصل قبل حمزه یونس با تیم بوتف کار خود را شروع کرد و فقط ۱۵دقیقه وقت نیاز داشت تا با ضربه پنالتی خود دروازه لکوموتیو صوفیه را در ایستگاه اول لیگ‌برتر بلغارستان باز کند.

این مهاجم در ایستگاه سوم هم با گل دقیقه هشت خود برابر چرنوموره پیروزی ۲ بر یک بوتف را پایه‌گذاری کرد.

یونس از هفته پنجم لیگ قبل راهی لودوگرتس شد تا در تقابل این تیم برابر زسکاصوفیه با گل دقیقه۵۱ خود سند پیروزی ۲ بر صفر لودوگروتس را به امضا برساند. به این ترتیب یونس طی پنج بازی و ۳۰۶دقیقه تلاش برای دو تیم بوتف و لودوگرتس سه گل زد. یعنی هر ۱۰۲دقیقه یک گل.

حمزه یونس [1]

* ۵هفته، ۳گل

در ابتدای فصل ۱۴-۲۰۱۳ یونس با پیراهن پترولول در لیگ‌برتر رومانی ۵۸دقیقه انتظار کشید تا گل اولش را بزند.

در ایستگاه نخست بازی‌ها پترولول با همان گل هم سه امتیاز از یونیورستیات گرفت. حمزه هفته چهارم لیگ رومانی گل دوم خود را به اوتلو(دقیقه۸۶) زد و هفته پنجم با گل دقیقه۷ خود یک امتیاز از تیم پیاترا گرفت. زدن سه گل طی پنج هفته و ۳۲۲دقیقه رکورد جالبی بود.

* ۲گل تقدیم به لودوگرتس

ماشین گلزنی تونسی در اواخر فصل ۱۴-۲۰۱۳ لیگ رومانی از پترولول راهی تیم بوتف‌پلوودیف شد.

حمزه در سه بازی آخر فصل پیراهن بوتف را پوشید و طی ۲۷۰دقیقه، دو گل به لودوگرتس زد تا هم عامل اصلی تساوی ۲-۲ بوتف با حریف سرشناس در هفته۲۴ لیگ‌برتر رومانی شود و هم عملکرد هر ۱۳۵دقیقه یک گل را به ثبت برساند.

* دبل در ۵بازی و ۴گل

حمزه یونس در سال‌های۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ دو بار در شروع‌های خود عملکردی مشابه را به ثبت رساند که در نوع خود عالی بود.

حمزه اواسط لیگ ۱۲-۲۰۱۱ رومانی با گرفتن رضایتنامه‌اش از CSاسفاکسین تونس پیراهن پترولول را پوشید.

این مهاجم طی هفته‌های بیستم تا بیست‌وچهارم لیگ رومانی یعنی در پنج بازی نخست اروپایی خود سه گل به کونکوردیا(هفته۲۲) و یک گل به براسوف(هفته۲۴) زد که این تک‌گل آخر سه‌ امتیاز برای تیمش به همراه داشت.

یونس طی پنج بازی و ۳۷۳دقیقه، چهار گل به ثمر رساند یعنی هر ۹۳دقیقه یک گل.

۱۱۹۸۴۰۳_۲۱۳ [2]

حمزه در ابتدای فصل ۱۳-۲۰۱۲ لیگ رومانی دوباره طی پنج هفته اول چهار گل برای پترولول زد. یونس هفته اول لیگ مقابل پیاترا هت‌تریک کرد و بعد در هفته چهارم یک گل(دقیقه۴۲) به CSMS زد تا یک‌تنه چهار امتیاز بگیرد. به این ترتیب یونس طی پنج هفته نخست ۴ گل زد.

جالب اینکه لوسیانو ادینهو مهاجم سرشناس فصل پیش تراکتورسازان در طی پنج هفته نخست لیگ چهاردهم، چهار گل به فولاد، ملوان و صبا(دقیقه۲) زده بود تا یک‌تنه ۹امتیاز برای تبریزی‌ها بگیرد.

[3]
+2 [4]
0 [4]