- ری را نیوز - http://riranews.ir -

سردرگمی سهامداران در تالار شیشه‌ای

بورس تهران در معاملات اولین روز هفته با رشد محدود ۱۷ واحدی مواجه شد و با سردرگمی ناشی از مذاکرات هسته‌ای و آینده مبهم تالار شیشه‌ای دست و پنجه نرم کرد.

در معاملات اولین روز هفته تالار شیشه‌ای، شاخص بورس تهران رشد ناچیز ۱۷ واحدی را تجربه کرد و با نگاه به مذاکرات هسته‌ای و نیز حمایت اندک برخی حقوقی ها به مسیر خود ادامه داد.

این در حالی است که در بازار امروز همانند روزهای گذشته جو سردرگمی و ناامیدی در تالار شیشه‌ای موج زد و بورس تهران با بی انگیزگی سهامداران همراه شد به طوری که در معاملات امروز سهامداران بیشتر به سمت شرکت‌های کوچک سوق پیدا کردند و به خرید سهم تمایل کمی نشان دادند بر این اساس ارزش و حجم معاملات به شدت افت کرد و ارزش بازار سرمایه تا سطح ۲۸۰ هزار میلیارد تومان عقب نشست.

در بازار امروز بورس تهران شرکت‌های کشتیرانی، ارتباطات سیار، پالایش نفت بندرعباس، اصفهان، بانک صادرات، گروه بهمن، پتروشیمی مبین و مپنا در رشد اندک بورس تاثیر گذار بودند و در مقابل تاثیر منفی شرکتهایی مانند هلدینگ خلیج فارس، تاپیکو، فولاد مبارکه، حفاری شمال و ملی مس مانع از رشد بیشتر شاخص بورس شد.

در بازار امروز بورس تهران شرکت‌های ایران ترانسفو، صنعتی بارز و کشتیرانی از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شدند و نفت پارس، سیمان قائن و سیمان خزر بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

به این ترتیب فضای مبهم آینده و نیز انتظار سهامداران برای نتیجه مذاکرات هسته‌ای موجب سردرگمی سهامداران تالار شیشه‌ای و در نتیجه انگیزه کم آنها برای خرید سهم شد به طوری که در بازار امروز تنها ۳۵۴ میلیون سهم به ارزش ۵۹ میلیارد تومان داد و ستد شد و بیشتر حقیقی‌ها در فروش سهام مشارکت بیشتری داشتند.

 

انتهای پیام/

[1]
0 [2]
0 [2]