رسانه ری رانیوز

طنز / چگونه از خسارات میهمان های نوروزی در امان بمانیم؟

یادش بخیر عجب دورانی داشتیم عیدها که  اصلاً عالمی داشتیم، می رفتیم خونه بابا بزرگ چترو باز می کردیم و تا آخر تعطیلات اونجا بودیم، یادش بخیر چقدر همه چیز قشنگ بود، یکی از حرکت هایی که می کردیم این بود که هربار که مهمون تازه می اومد خونه آقا بزرگ عید دیدنی و مامان بزرگ می خواست...

یادش بخیر عجب دورانی داشتیم عیدها که  اصلاً عالمی داشتیم، می رفتیم خونه بابا بزرگ چترو باز می کردیم و تا آخر تعطیلات اونجا بودیم، یادش بخیر چقدر همه چیز قشنگ بود، یکی از حرکت هایی که می کردیم این بود که هربار که مهمون تازه می اومد خونه آقا بزرگ عید دیدنی و مامان بزرگ می خواست به بچه هاشون عیدی بده؛  ماهم می رفتیم قاطی بچه های مهمونا و دوباره که چه عرض کنم صدباره ازشون عیدی می گرفتیم. قسمت دردناک عیدها این بود جاهای که می رفتیم عید دیدنی و بهمون عیدی نمیدادن !!!…..

روم نمیشه بقیه شو بگم……خوب بچه بودیم دیگه….!!! ولی نه بذار بگم همین که  پامونو از در خونشون می ذاشتیم بیرون گریه و زاری که چرا اینا به ما عیدی ندادن!!؟؟ اینجور مواقع معمولا بابام جای اونا بهم عیدی می داد نخندین خب بچه بودم دیگه، بچه هم که این حرفا سرش نمیشه…..
خلاصه سالها گذشت و گذشت و ما بزرگ شدیم و الان خودمون شدیم  عیال و یک خونه نقلی که قراره امسال مهمون داشته باشیم و عیدی بدیم و …
هر خانواده موظف است به نوبه خود تمام سعی و کوشش خود را برای میزبان واقع نشدن به کار بگیرد! و همیشه سعی کند مهمان باشد. ولی چشمتان روز بد نبیند با ورود اولین گروه مهمان و پسر ته تغاریشان زلزله هشت ریشتری هم به خانه مان آمد  داشتن بچه هایی چموش و سر تق !! که از دیوار راست  بالا بروند،  بگذارید از روبوسی بگویم که با دهن پر شیرینی و صورت خیس مهمان  و اینکه در قاعده مهمانی نوروزی چهار بار روبوسی هم جایز شمرده می شود!!!

در زمان پذیرایی مهمانان پس  از هر بار پر شدن
پیشدستی شان به طرز سیاست مدارانه‌یی جای خود را عوض می کردند و خوراکی های موجود در ظرف افراد دیگر استفاده می کردند. و بعضی هاشون هم  بعد از هر چند دقیقه خوردن؛ خودشان را چند باری تکان می دادند  تا خوراکی های جمع شده در معده ته نشین شده و جای اضافی برای خوردن مابقی مواد فراهم شود. زمان عید دیدنی اقوام ما ساعات خاصی نداشته و از ۶ صبح تا ۱۲ شب ادامه دارد و جالب است که با جملات امیدواریم مزاحم نشده باشیم و ایشاا… که خواب تشریف ندارید همراه بود. زمان استاندارد برای عیددیدنی نیم ساعت است؛ اما وقتی دیدند که با جان و دل در حال پذیرایی مهمانان  هستیم این زمان را نیم ساعت دیگر هم تمدید کردند و این نیم ساعت ها  همینطور به هم چسبید  تا اینکه کار به وقت اضافه کشیده شده و  کار تمام شد؛ ناهار و شام را در منزل ما صرف کردند. برای اینکه مشابه این حادثه  وحشتناک برای شما اتفاق نیفتد چند پیام نورزی فرار از مهمون را براتون نسخه می کنم امید که مفید واقع بشه:
در هنگام ورود میهمان نگران نباشید. خونسردی خود را حفظ کنید. اتفاق خاصی نیفتاده است!! این شتری است که گهگاه به هر خانه ای ممکن است سر بزند!! در مرحله اول شرمنده کردن میهمان یا ایجاد این حس در آن ها که گویا بد موقع مزاحم شده اند می تواند بسیار مفید باشد، مثلا بگویید: اتفاقاً  پیش پای شما ما هم می خواستیم بریم بیرون فلان جا !! ولی اشکالی نداره حالا بعداً میریم!! حالا بفرمایین توو!! دم در بده! می توانید به بهانه ی این که قرار است به زودی میهمانی برایتان بیاید که بسیار  با رودر بایستی دارید و این که خانه کثیف است، جارو برقی را روشن نموده و بیفتید به جون منزل! نکته مهم آن است بیشتر نیروی خود را در جاهایی متمرکز کنید که میهمان ها نشسته اند! (جارو کردن زیر میهمان ها فراموش نشود!!) قرار دادن پسته و فندق های در بسته در آجیل به میزان قابل توجهی از خسارت وارده به صاحب خانه کم خواهد کرد. در صورت اعتراض کردن میهمان ها که چرا این پسته ها همه در بسته اند می توانیم بگوید می دانم،
می دانم … این روزها آجیل آنقدرها راحت گیر نمی آید که این جور سوال ها را بپرسیم؛عیدی دادن (مخصوصا به کودکان) یکی از سنت های پسندیده ایرانی است؛ به شرط اینکه باعث دلخوری نشود. متاسفانه این روزها بچه ها همه پول ها را می شناسند و ارزش آنها را می دانند، پس اگر به کودکی هزار تومانی دادید و او نگرفت، ناراحت نشوید؛ دو هزار تومانی را برای همین جاها آفریده اند! اگر دو هزار تومانی را هم نگرفت، باز هم ناراحت نشوید؛ بچه است دیگر، لطفا پنج هزار تومانی را امتحان کنید و بعد ده هزار تومانی را … اما خدا نبخشد پدر و مادری را که به بچه شان یاد داده اند فقط چک پول بگیرد!

آخرین راهکار اینکه برید سفر. تعطیلات عید آنقدر طولانی است که اگر مسافرت نروید حتما دچار افسردگی می شوید. روی برنامه های تلویزیون هم اصلا حساب نکنید؛ زیرا تجربه نشان داده که به کار نمی آیند. مسافرت هم نباید حتما مسافرت خیلی مفصلی باشد؛ گاهی یک مسافرت کوتاه و یک روزه می تواند به اندازه یک سفر اروپا به آدم شادابی بدهد. فقط لطفا مثل بعضی ها کلاس الکی نگذارید و نگویید که مسافرت اروپا خیلی خوش گذشت. این روزها همه فهمیده اند که هر دروغی را نباید باور کرد! از این که سال تحویل شود اثاث و وسایلش را جمع کند و خیلی بی سر و صدا به مسافرت برود و بعد از سیزده به در به خانه برگردد و کاغذهای «آمدیم، نبودید، رفتیم» را از جلوی در خانه جمع کند و حالش را ببرد. طوری رفتار کند که همه فکر کنند قبل از تحویل سال اثاث و وسایلش را جمع کرده و خیلی بی سر و صدا به مسافرترفته اید.  در صورتی که این اقدامات را انجام دادید و میهمان ها از روو نرفتند و برای شام یا نهار ماندند دیگر نه از دست ما و نه از دست شما هیچ کاری ساخته نیست. پا شید، دست کنید تو جیب مبارک و از بیرون سفارش غذا بدهید!!؟

ارادتمند شما: زرنویس

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

یک دیدگاه برای “طنز / چگونه از خسارات میهمان های نوروزی در امان بمانیم؟”

 1. بیتا گفت:

  مطلب جالبی بود, واقعا هم یادش بخیر قدیما عید حال و هوای دیگه ای داشت . یا شاید چون بچه بودیم یا هم شاید اون موقع ها سادگی و صفا و صمیمیت بیشتر بود

  (1)

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...