رسانه ری رانیوز

فوتبالیست های متخلف؛ آزمون قانونمداری مسئولین

نکته اینکه این ماجرا متهمان مطرح دیگری نیز دارد سوال این است که چگونه تعداد قابل توجهی کارت جعلی پایان خدمت صادر شده است ؟ جالب اینکه اعتبار این کارت ها به حدی بوده است که با استفاده از آنها گذرنامه نیز صادر شده است. هنوز برای بسیاری از مردم و افکار عمومی جای این سوال است که آیا...

نکته اینکه این ماجرا متهمان مطرح دیگری نیز دارد سوال این است که چگونه تعداد قابل توجهی کارت جعلی پایان خدمت صادر شده است ؟ جالب اینکه اعتبار این کارت ها به حدی بوده است که با استفاده از آنها گذرنامه نیز صادر شده است. هنوز برای بسیاری از مردم و افکار عمومی جای این سوال است که آیا جاعلان اصلی این کارت ها در مقام های بالاتر شناسایی شدند و یا با آنها برخورد شد و چرا این موضوع مسکوت گذاشته شده است ؟

آنچه  در کشور ما اتفاق می افتد این است که هنگامی که سخن از قانون به میان می آید، بسیاری از مسئولان  در صف اول حاضر شده و سنگ قانون مداری را بر سینه می زنند. غافل از اینکه قانون مداری روی دیگری نیز دارد و آن عمل به قانون است امری که در عملکرد برخی مسئولین کشو رنگ کمتری به خود می گیرد.

موضوعی که  مدت ها به عنوان یکی از مباحث داغ فضای رسانه ای  کشور مطرح شده بود، ماجرای جعل کارت های پایان خدمت  تعدادی از فوتبالیست ها و سرباز فراری تلقی شدن آنهاست.

موضوعی که  می تواند آزمونی ساده  برای راستی آزمایی قانون مداری مسئولین کشور به حساب آید. تاسف بار اینکه برخی مسئولین کشور حتی از این آزمون بسیار ساده نیز نمره قبولی نگرفتند.

بی شک متهم ردیف اول این ماجرا فوتبالیست های متخلف اند که برای فرار از سربازی دست به جعل کارت پایان خدمت زده اند و در راس آنها شخصی به نام مهرداد پولادی. کسی که با وجود تفقدهای صورت گرفته درباره وی بار دیگر به کشور بازنگشت و راهی تیم باشگاهی خود شد.

نکته اینکه این ماجرا متهمان مطرح دیگری نیز دارد مسئولین رده بالای کشوری و لشکری. ابتدا اینکه چگونه تعداد قابل توجهی کارت جعلی پایان خدمت صادر شده است ؟ جالب اینکه اعتبار این کارت ها به حدی بوده است که با استفاده از آنها گذرنامه نیز صادر شده است. هنوز برای بسیاری از مردم و افکار عمومی جای این سوال است که آیا جاعلان اصلی این کارت ها در مقام های بالاتر شناسایی شدند و یا با آنها برخورد شد و چرا این موضوع مسکوت گذاشته شده است ؟ هنوز برای افکار عمومی این سوال مطرح است که چگونه چنین تخلف بزرگی در نهادهای ذیربط صورت گرفته و آیا این تخلف ها ادامه خواهد داشت؟

سربازان فراری

 

دیگر آنکه چرا تا کنون با بازیکنان متخلف و سربازان فراری برخوردی مقتضی صورت نگرفته است؟ طبعاً نمی توان از برخی بازیکنان فوتبال که تمام هم و غم آنها بدست آوردن پول های هنگفت و به رخ کشیدن دارایی های خود است انتظار چندانی داشت.

مسلماً نمی توان از اشخاصی که تنها آرزوی آنها پول و قراردادهای میلیاردی است و به برای به دست آوردن آن به هر عمل غیر قانونی و خلافی تن می دهند، انتظار داشت که قراردادهای میلیاردی را رها کرده و به بازی در تیم های دسته پایین تر  ایران آن هم در حال خدمت سربازی رضایت دهد. اما سوال اینجاست که چرا مسئولین رده بالای نظامی و کشوری در اجرای قوانین باید به راحتی توسط این عده دور خورده و به بازی گرفته شوند؟ و از هر گونه تلاشی برای برخورد با آن ها و جلوگیری از اتکرار چنین اتفاقاتی خودداری نمایند؟ حتی با حمایت های سهل انگارانه خود آنها را در تخلف گستاخ تر نمایند؟

قانون مداری مسئولین اینجا زیر سوال می رود که برای یک فوتبالیست که سرباز فراری تلقی میگردد حاضرند به هر کاری دست بزنند و حتی از آبروی خود مایه گذاشته و قوانین کشور را زیر پا بگذارند قانونی که تمام مردمان این سرزمین ملزم به اجرای آن هستند.

اگر از همان ابتدا و به جای اهمال کاری و تفقدهای بی جا تحت تاثیر چند برنامه تلویزیونی و چند مجری خاص صدا و سیما، رسیدگی قانونی به این موضوع صورت می گرفت آیا پایان کار باز هم همین بود که اکنون شاهد آن هستیم؟

جالب اینکه هنوز برخی از افراد به دنبال سرپوش نهادن به این تخلف بزرگ و گستاخی متخلفان فوتبالی و در راس آن ها شخصی چون پولادی اند و از بازگشت وی در سال آینده به کشور و عضویت در یکی از تیم های نظامی خبر می دهند. اما آنچه واقعیت دارد و اخیراً پولادی نیز از آن پرده برداشت این است که قرارداد وی با الشحانیه دو ساله است و وی حداقل تا دو سال دیگر به ایران باز نخواهد گشت. حال اگر پس از دو سال قرارداد وی تمدید گردد یا پیشنهاد جدیدی به وی برسد احتمال اینکه باز هم به کشور باز نگردد بسیار زیاد به نظر میرسد.

آنچه در پرونده سربازی گیت بر همگان روشن شد اینکه قانون مداری شعاری است که مسئولین کشور در ادای آن به خوبی سخن می رانند، اما در مرتبه عمل حاضرند قوانین ساده کشور را به راحتی زیر پا گذاشته و از آن عبور کنند. اینکه چرا برای حمایت از یک سرباز فراری، وزیر ورزش و جوانان که در قبال تمامی ورزشکاران و جوانان این مرز و بوم مسئول است و باید پاسخگو باشد، از جایگاه خویش مایه می گذارد هنوز جای بسی سوال است؟ اینکه چگونه ستاد کل نیروهای مسلح به درخواست یک وزیر قانون کشور را زیر پا میگذارد سوالی دیگری است که همچنان افکار عمومی برای آن پاسخی نیافته اند؟

 

انتهای پیام/*

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...