رسانه ری رانیوز

من خسته‌ام خسته‌ از این همه بی‌ عدالتی…..

مدتی است که حال دنیا خوب نیست. هر روز خبری جدید از نامردمی‌های تازه به گوش می‌رسد که حکایت از رو به احتزار بودن انسانیت دارد. یک روز کودکان بی‌دفاع غزه، روزی دیگر زنان بی‌دفاع کوبانی و حالا بانوان سرزمینم ایران . و اینجا در کشورم ایران: ندا از پل بزرگمهر عبور می‌کند صدای...

مدتی است که حال دنیا خوب نیست. هر روز خبری جدید از نامردمی‌های تازه به گوش می‌رسد که حکایت از رو به احتزار بودن انسانیت دارد. یک روز کودکان بی‌دفاع غزه، روزی دیگر زنان بی‌دفاع کوبانی و حالا بانوان سرزمینم ایران .

و اینجا در کشورم ایران: ندا از پل بزرگمهر عبور می‌کند صدای زنگ گوشی موبایلش را می‌شنود، نوشته مامان؛ باید پاسخش را بدهد حتما مانند همیشه دل نگران دخترش است، خودروی خود را به سمت باغ گل‌ها هدایت می‌کند و گوشه‌ای متوقف می‌شود تا دل نگرانی‌های مادر را با صدای گرم خود پاسخ دهد که نگران نباشید هر چه زودتر می‌رسم خانه، اما مادر تا سلام می‌کند صدای فریاد “سوختم سوختم” دختر را می‌شنود.

 

 

آنچه که این روزها در صدر جستجوهای مردم در موتورهای جستجوی اینترنتی قرار دارد، واقعه شنیع و ضدانسانی اسیدپاشی در اصفهان است جنایتی که به مراتب از قتل بدتر و وحشتناک تر است، زیرا انسانی را تا پایان عمر از حضور در جامعه محروم می کند. انسانی را حتی از دیدن چهره خود محروم می کند. انسانی را به منتهای درد و وحشت و هراس و حس ناامنی فرو می برد.

و من یک زنم و خوب می‌فهمم قربانی خودخواهی و قساوت بودن چه تلخ و دردناک است و بزرگترین سوالی که همواره ذهنم را درگیر کرده این است: کدام قانون تا این اندازه میدان را برای برخی مردان جامعه باز گذاشته که در هر جایگاه و شرایطی و با هر نسبتی که قرار دارند، براحتی برای سرنوشت و زندگی زنان اطراف خود تصمیم می‌گیرند؟

این روزها می ترسم مرا دستگیر کنند به جرم زنده بودن، به جرم قاچاق لبخند، به جرم حضور ناگهانی، ساق های باریک و لرزانم که قانون هم آنها را سفت می کشد .

سرم درد می کند و تمام دلخوشی هایم از مد افتاده اند ، من در یگانه ترین شهر دنیا تنها نشسته ام با تمام گرگ هایی که دریدن را خوب بلد شده اند .

و در آخر حرف خیلی از مردم این است که چرا بعد از گذشت این همه وقت، عاملان این جنایت دستگیر نمی‌شوند؟! درحالیکه اگر کسی کمی حرف انتقادی بزند ، به سرعت با او برخورد می‌شود اما وقتی پای چنین جنایت‌هایی به میان می‌آید، آنقدر عاملان آن جنایت با تاخیر شناسایی می‌شوند که مساله فراموش می‌شود!!!

اینجاست که صدا در گلو می ماند و فریاد خاموش می زنیم که: زن بودن، به خودی خود جرم است، تار مویم، رویم، لبخندم، صدایم و همه یِ وجودم ممنوع و جرم است، حتی عکسم بر اعلامیه مرگم هم جرم است !!

نسرین کاری

رسانه ری را نیوز امیدوار است بر اساس دستور رئیس جمهور محترم جناب دکتر روحانی ، هر چه زودتر ، عاملان این حرکت غیر انسانی با بدترین مجازات ممکن تنبیه گردند تا شاهد تکرار بی پروایی در جرم نباشیم.

انتهای پیام/

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

۲۰ دیدگاه برای “من خسته‌ام خسته‌ از این همه بی‌ عدالتی…..”

 1. دوست گرامی نسرین گفت:

  واقعا متعا سفم برای همچین افرادی در این جا معه

  (0)
 2. دوست گرامی نسرین گفت:

  انشااللا به خون امام حسین این جنا یت کارها به جزای اعما لشان برسند

  (0)
 3. ناشناس گفت:

  واقعا هیج منطقی باورش نمیشه کشوری با این اطلا عات قوی در خاور میانه نتونه دستگیرشون کنه به امید انروزی که ازشما نسرین خانم بشنویم دستگیری این افراد خدا نشنا س را که قانون انها را به سزای اعما لشان برساند

  (0)
 4. ف گفت:

  سلام خانومی.از مطالب خوبت استفاده بردیم.واقعا تاسف برانگیزه.امیدوارم از این دست اتفاقات ،در هیچ کجای دنیا نداشته باشیم.

  (0)
 5. قاصدک گفت:

  بسیار عالی و از ته دل همه ی زنها ی دنیا بود امیدوارم خبر دستگیری شو هم از شما بشنویم ممنون

  (0)
 6. نماشون گفت:

  ه امید اون روزی که دیگه شاهد همچین وقایعی نباشیم

  (0)
 7. عارفه گفت:

  با سلا م ممنون از مطالب و اما با افسوس بسیار همراه بود

  (0)
 8. مهری گفت:

  با سلام و خسته نباشید. مثل همیشه رسا و زیبا نوشید. به امید روزی که مسولیت بشنوند و رسیدگی کنن.

  (1)
 9. مهدی گفت:

  سلام و خسته نباشید

  به امید اون روزی که دیگه شاهد همچین وقایعی نباشیم و به امید اینکه مسئولیت هرچه زودتر به این مسئله رسیدگی کنن

  با تشکر از شما خانم کاری

  (1)
 10. بیتا گفت:

  امنیت حق طبیعی هر انسانیه, افرادی که به این کار دست میزنن افرادی مغز اسیدی و کوته فکر هستند که وجودشون برای جامعه خطرناکه .

  (1)
 11. البرز گفت:

  نوشته بسیار رسا بود و مفهوم درد رو میرساند باشد که انشالله هر چه سریع تر عاملان به جزا اعمال خود برسند.

  (1)
 12. ژرفا گفت:

  اینقد عمق فاجعه زیاده که هیچ کلمه ای برای نشان دادن
  تاسف قلبیم پیدا نمیکنم.
  واقعا سوال ما هم هست کشور ی که یکی از قویترین سازمانهای اطلاعاتی دنیا رو داره چطور نتونسته هنوز عوامل اسید پاشی رو دستگیر کنه.
  چه این قضیه به عوامل امر به معروف و نهی از منکر. ربط داشته باشه و چه نداشته باشه امیدوارم زنگ خطری باشه برای مجلس. نشینان که در مورد قوانین مصوبه
  مسئولانه تر و آگاهانه تر عمل کنند
  مسئله غیر قابل هضم دیگه آینه که آیا نتیجه اعتراض به همچین. عمل ضد انسانی باید دستگیری خبرنگار و مردم بی گناه باشه؟ چی بگم که از ماست که بر ماست

  (2)
 13. محمد گفت:

  نمیدانم به کدام طرف میرویم
  به یاد داشته باشیم که یکی از مهمترین دلایل ظهور اسلام جهالت اعراب در زنده به گور کردن دخترها بود
  خداوند سوره کوثر را در شان حضرت فاطمه نازل فرمود
  و همه میدانیم که بهشت زیر پای مادران است
  همه این مطالب از شان و ارزش و مقام زن است
  و از نظر من کسانی که افکار ضد زن دارند موجوداتی جاهل و شیطان های در لباس انسان هستند
  دست همه دختران دختران آسیب دیده از اسید سرزمینم را میبوسم
  و به عنوان یک مرد ازشون عذرخواهی میکنم
  مطمئن باشیم عاملان این عمل زشت در این دنیا و آخرت به سزای اعمال شان خواهند رسید

  (2)
 14. علی گفت:

  واقعا روانی بودن رو میرسونه
  یعنی چی این کارها
  خوب یک نفر رو دوست داری جواب یا اره یا نه
  دیگه این نوع کارها معنایی نداره که
  اونهم تو این عصر
  همه ادعای روشنفکری و با کلاسی دارند واقعا متاسفم

  (2)
 15. علي گفت:

  به نظرمن اگه اونهاي كه اين كار را ميكنند عدام بشن بهتره تا براي ديگران هم درس بشه

  (2)
 16. علي گفت:

  اين كه افرادي به اعمالي دست مي زنند كه امنيت و آسايش رواني جامعه را به مخاطره مي اندازد شكي نيست كه نه انساني است و نه قانوني و نه اخلاقي
  نكته دوم اين كه اگر قوانين جزايي كشور بدون هيچ گونه رافت و گذشت در مورد مجرمين اجرا شود شاهد تكران چنين حوادثي نخواهيم بود
  اگر در سال 83 به خاطر فشارهاي رسانه اي داخلي و خارجي آقا مجيدي كه اسيد به روي دختري پاشيده بود مجازات ميشد و آن هم در ملا عام ديگر افراد امروزي با هر نيتي كه باشند ، به هر جرياني كه وابسته باشند جرات چنين هنجار شكني را به خود نمي دادند. پس هنگام موج سواري حواسمان باشد كه ممكن است اين موج ما را به جايي ببرد كه اولا بازگشتي نباشد و ثانيا قبح مساله را در جامعه كم رنگ نمايد. آيا يادمان رفته است جنجال رسانه اي كه براي بخشيده شدن مجرم سال 83 به راه افتاده است؟ حتي رسانه هاي قلم فرساي روزهاي 83 كه رافت و عطوفتشان گل كرده بود امروز طلب كار شده اند. بياييد كمي هم انصاف داشته باشيم.به قول معروف خود كرده را تدبير نيست.
  در قرآن هم در مقابل بعضي جرائم خداوند مي فرماييد بر عاملان چنين جرمي رافت و عطوفت به خرج ندهيد كه اين براي شما بهتر است و حالا مي فهميم كه ترحم بر پلنگ تيز دندان ، ستم كاري بود بر…

  (2)
 17. ناصرناصری گفت:

  امیدوارم هرچه زود تر دسگیر وبه سزای عملشون برسن انشاالله

  (2)
 18. رئوف54 گفت:

  سلام باید عرض کنم اینا یک سری از آدم های بی سرو پا هستند که بی خانواده و بی اصالت که کمبود و عقده دارند با این روشها می خواهند عقده خود را خالی کنند البته با ضرر رساندن به همنوع خود واقعا چرا باید تو مملکت ما این جور چیزا باشه چرا قانون محکم با اینا برخورد نمی کنه چرا اینارو مجازات سنگین نمی کنه متاسفانه در کشور ما بی عدالتی زیاد شده اگه طرف دزدی می کنه بار اول مچ دستشو قطع کنند عبرت برای دیگران میشه اگه اسید روی صورت دختری پاشیده میشه باید اسید روی سر و صورت طرفم که این کار می کنه پاشیده شه جلو اذعان مردم تا عبرت بشه ولی متاسفانه اینا دستگیر و بعد آزاد می شن و راحت می گردند کی باید جواب بده واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///////

  (2)
  • کریم کایدان گفت:

   با سپاس فراوان از مطلب زیبا و رسایی که نوشتید هرچند که به موضعی پرداختید که ماهیت آن زشت و غیر انسانی بود ولی همینکه بتوانید به زیبایی چهره این عمل ننگین و ضد بشری را به معرض دید همگان قرار دهید خود کاریست بسیار ارزشمند و مهم.
   براستی آنچه که بر سر این دختران و زنان جامعه من آمده چیزی بیشتر از یک مرگ است،صدها بار بدتر از مرگ،هر روز صبح که از خواب برمی خیزند میمیرند!و باید همچون مرده متحرکی را در تمام عمر روز را به شب برسانند و کنج انزوا گزینند و بدور از جامعه ای باشند که باید برای آنان روزی نوید خوشبختی را به ارمغان می آورد.
   این جنایت توسط هر عامل و بانیانی که صورت گرفته شده باشد در محضر انسانیت و وجدان بیدار جامعه بشری محکوم است و با آرزوی آن روزی که بانیان آن به جزای این عمل خود برسند.

   (2)

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...