رسانه ری رانیوز

حمله داعش به پاریس؛ افزایش حملات لفظی به تروریست ها و بی عملی در میدان جنگ/ حوادث بدتری در راه است

آنتونی کردزمن تحلیلگر آمریکایی مسایل خاورمیانه: آمریکا از این پس قصد ندارد با بمباران شدید داعش همه چیز را از بین برده و به دوران عصر حجر بازگرداند. حمله تروریستی داعش به پاریس به احتمال زیاد باراک اوباما رییس جمهور آمریکا را وادار به تغییر رویکرد و سیاست هایش در مقابله با...

آنتونی کردزمن تحلیلگر آمریکایی مسایل خاورمیانه: آمریکا از این پس قصد ندارد با بمباران شدید داعش همه چیز را از بین برده و به دوران عصر حجر بازگرداند.

حمله تروریستی داعش به پاریس به احتمال زیاد باراک اوباما رییس جمهور آمریکا را وادار به تغییر رویکرد و سیاست هایش در مقابله با داعش خواهد کرد اما بعید است این تغییر به شکل تشکیل ائتلافی جهانی برای اعزام و گسیل نیروی زمینی برای مبارزه با داعش و یا حتی تشدید حملات هوایی به مواضع این گروه تروریستی در عراق و سوریه باشد.حمله داعش به پاریس؛ هیچ راه حلی کوتاه مدتی وجود ندارد

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس با ذکر این مقدمه نوشت: بسیاری از ناظران و تحلیلگران دفاعی بر این باورند که حملات پاریس می تواند به طور تدریجی درگیری آمریکا در جنگ با داعش را عمیق تر کند ، برای مثال از این پس مشاوران نظامی آمریکایی ممکن است نزدیک تر به خطوط مقدم نبرد در عراق و سوریه به نیروهای عراقی و یا مخالفان مسلح حکومت سوریه برای جنگ با داعش مشاوره و کمک کنند، اما این تغییر بعید است به نتایجی سریع در تغییر میدان نبرد علیه داعش در عراق و سوریه منجر شود.

آنتونی کردزمن تحلیلگر آمریکایی مسایل خاورمیانه در این زمینه گفت ایالات متحده آمریکا از این پس قصد ندارد با بمباران شدید داعش همه چیز را از بین برده و به دوران عصر حجر بازگرداند.

او معتقد است با شرایط کنونی جهان و منطقه تحمل حملات تروریستی چون حمله پاریس تقریبا اجتناب ناپذیر شده است چون هیچ راه حل سریعی برای حل این بحران وجود ندارد.

استفان بیدل استاد روابط بین الملل در دانشگاه جورج واشنگتن نیز همچون کوردزمن معتقد است که حملات تروریستی داعش به پاریس ممکن است به تشدید مقابله با این گروه تروریستی از سوی آمریکا و متحدان ناتویی و غربی این کشور بینحامد، اما به باور او نیز استقرار نیروهای زمینی آمریکا برای جنگ با داعش اشتباهی بزرگ خواهد بود.

او معتقد است:”برای شکست دادن داعش به استقرار صدها هزار نیروی زمینی کشورهای غربی نیاز است اما هیچ کشور غربی میزان تهدید داعش (علیه منافع غرب) را به آن اندازه نمی داند که چنین نیرویی به منطقه بفرستد و در واقع نیز داعش تهدیدی به این بزرگی نیست.”

۲۲۲۲۲۲۲۲

این استاد دانشگاه آمریکایی بر این باور است که هیچ گزینه نظامی برای تشدید عملیات علیه داعش و نتیجه گیری سریع وجود ندارد و این بحران راه حلی کوتاه مدت و با فرمول نظامی ندارد. او معتقد است:” مقامات منتخب سیاسی احساس می کنند باید در قبال خبرهای بدی همچون حمله تروریستی داعش به پاریس کاری بکنند، بنابراین آنها لحن و حملات خود علیه داعش را کمی تشدید می کنند اما این میزان به اندازه ای نیست که این گروه را شکست دهد. این “تشدید”، معضل و بحران را حل نمی کندو بنابراین این چرخه دوباره به چرخش خود ادامه می دهد و چند وقت دیگر بار دیگر شاهد اتفاقات بدی مثل پاریس خواهیم بود. این بحرانی ادامه دار خواهد بود. به گمان من حملات تروریستی اخیر پاریس هم از این الگو پیروی می کند.

ریچارد فونتن مشاور سیاست خارجی سابق جان مک کین (سناتور جمهوریخواه و رقیب انتخاباتی اوباما) و رییس کنونی اندیشکده ” امنیت آمریکای نوین” در واشنگتن بر این باور است که حملات تروریستی به پاریس احتمالا دولت اوباما را به تحرک بیشتر برای مبارزه با داعش و یافتن راه های بیشتر برای تشدید مقابله نظامی با این گروه تروریستی مجاب خواهد کرد.

او معتقد است احتمال دارد دو تغییر عمده در استراتژی نظامی کنونی آمریکا در عراق برای مبارزه با داعش ایجاد شود؛ تغییراتی که به گفته فونتن اوباما تا کنون در برابر انجام آنها مقاومت کرده است: ۱- استقرار مشاورانی نظامی از آمریکا در خطوط مقدم نبرد علیه داعش و کمک رساندن به نیروهای عراقی برای مبارزه با این گروه و ۲- استقرار واحدهای کنترل هوایی به منظور موثرتر کردن و بهبود نتیجه گیری از حملات هوایی آمریکا به مواضع گروه داعش.

این تحلیلگر آمریکایی شانس بسیار اندکی برای استقرار نیروهای زمینی آمریکا در سوریه قائل است و معتقد است:” من چنین سناریویی را واقع گرایانه نمی دانم.”/ انتهای پیام

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...