رسانه ری رانیوز

۷۶میلیون نفر امشب یارانه می‌گیرند و سبد غذایی رمضان از شنبه قابل دریافت است

مشروح/ نوبخت در نشست خبری: ۷۶میلیون نفر امشب یارانه می‌گیرند و سبد غذایی رمضان از شنبه قابل دریافت است سخنگوی دولت گفت: یارانه خردادماه برای ۷۶میلیون و ۵۷هزار و ۴۳۰ نفر واریز شده و از ساعت ۲۴ امشب قابل برداشت است‎. همچنین یارانه غیرنقدی به‌صورت سبد غذایی به‌مناسبت ماه...

مشروح/ نوبخت در نشست خبری:
۷۶میلیون نفر امشب یارانه می‌گیرند و سبد غذایی رمضان از شنبه قابل دریافت است
سخنگوی دولت گفت: یارانه خردادماه برای ۷۶میلیون و ۵۷هزار و ۴۳۰ نفر واریز شده و از ساعت ۲۴ امشب قابل برداشت است‎. همچنین یارانه غیرنقدی به‌صورت سبد غذایی به‌مناسبت ماه مبارک رمضان از شنبه قابل دریافت است‎.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، صبح امروز سه‌شنبه در یک نشست خبری گفت: روز گذشته ۷هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از سوی سازمان مدیریت به خزانه داری برای پرداخت ابلاغ شد که پس از پرداخت حقوق خردادماه متناسب با وصولی‌ها و پرداخت‌های طرحهای عمرانی آغاز شود‎.

وی افزود: همچنین ۲هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از ۵هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از طرحهای عمرانی به ۳۱ استان تخصیص داده شد‎. یارانه خردادماه نیز برای ۷۶میلیون و ۵۷هزار و ۴۳۰ نفر واریز شد و از ساعت ۲۴ امشب قابل برداشت است‎.

سخنگوی دولت تصریح کرد: همچنین یارانه غیرنقدی به‌صورت سبد غذایی به‌مناسبت ماه مبارک رمضان از شنبه قابل دریافت است‎. ستاد تنظیم بازار برای کنترل قیمت‌ها در ماه رمضان فعالیت می‌کند و دولت با هرگونه افزایش قیمت موافق نیست و اساسا قابل تحمل نیست که با وجود فشار تحریم، عده‌ای هرچند معدود نسبت به تشدید فشارهای اقتصادی به خانوارها اقدام کنند.

نوبخت با بیان اینکه مردان دیپلماسی تمام تلاش خود را برای برداشتن تحریم‌های ظالمانه به کار می‌گیرند، گفت: کشورهای مدعی حقوق بشر و انسان‌ها، با وضع تحریم‌ها علیه ملت ایران خود بزرگترین ناقص این منافع هستند‎

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان خراسان شمالی، استقبال مردم از روحانی را در این سفر بی نظیر توصیف کرد در پاسخ به سوالی در خصوص انشار یک نظرسنجی در هفته نامه صدا وابسته به حزب کارگزاران مبنی بر کاهش محبوبیت دولت گفت: این هفته نامه‌ای که خیلی هم نمی‌شناسمش بهتر است بیاید جواب خود را در کف خیابان ببیند؛ آمارهای ما مبین همراهی عواطف و اعتماد به دولت و شخص رئیس جمهور به مانند همان ۲۴ خرداد ۹۱ است‎.

سخنگوی دولت با اشاره به جاسوسی از محل مذاکرات هسته‌ای نیز اظهار داشت: این چیز بعیدی نیست و همواره از این دست رفتارها دارند و من آن را از رسانه‌ها شنیدم؛ باید منتطر نتیجه ماند و قطعا تیم هسته‌ای کشورمان موارد لازم را مدنظر قرار خواهند داد‎.

نوبخت ادامه داد: رئیس جمهور مطلع به مسائل کشور هستند و روزهای یکشنبه و پنج شنبه از صبح تا ظهر گزارش تیم اقتصادی را تبیین و مطالعه می‌کنند و ارشادهای لازم را می‌دهند‎. آمارهای رئیس‌جمهو ر معتبرتر از آمارهای برخی دستگاه‌هایی است که از دید خود آمار می‌دهند‎.

وی همچنین اظهار داشت: با بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار، امکان استخدام ۳۸ هزار جوان را در دستگاه های دولتی فراهم کردیم‎.

“استیضاح فانی تنها طرحی استیضاح نیست که در مجلس مطرح است؛ متاسفانه با خبر شدیم در ماه های پایانی عمر مجلس، تعداد طرح‌های استیضاح رو به افزایش است؛ ما تا آخرین روز با نمایندگانی که در کسوت نمایندگی مجلس باشند، به اقدامات قانونی آنان احترام می‌گذاریم‎.”

نوبخت با بیان اینکه دولت با افزایش نرخ مکالمات تلفنی موافق نیست، اشاره‌ای هم به طرح امر به معروف کرد و گفت: طرح امر به معروف و نهی از منکر تعارضات و مغایرت‌هایی با قانون اساسی دارد و تلاش می‌کنیم مشکلات احتمالی که ممکن است برای مردم ایجاد کند را برطرف کنیم‎.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور در بجنورد مبنی بر اینکه تحریم‌ها کالاها را ۱۵ درصد گران‌تر کرده است، گفت: همواره رئیس جمهور در تمامی صحبت‌ها و سخنرانی‌هایشان تلاش کرده‌اند دو نکته را مورد توجه قرار دهند. به هر حال کسی تردید ندارد که تحریم‌ها برای ما محدودیت ایجاد کرده و در چنین شرایطی که ما تنها از چند کشور می‌توانیم کالا بگیریم، ناچارا آن کالا را باید گران‌تر وارد کنیم که آقای رئیس جمهور در بیان خودشان بر این نکته تاکید دارند.

وی اضافه کرد: تاکید رئیس جمهور بر این است که وضع تحریم‌ها برای تسلیم ملت ایران است اما این تحریم‌ها یک روز لغو خواهد شد پس بیان آثار تحریم‌ها افشای ظلم تحریم‌کنندگان است و آثار تحریم، مثل شهدایی است که در جنگ دادیم یا تخریب‌هایی که در جنگ به‌وجود آمد اما با این وجود، ملت ما عقب ننشستند و قطعا در این وضعیت نیز مانند همان ایام جنگ ملت ما عقب‌نشینی نخواهند کرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: باید از مردم عذرخواهی کنیم اینکه ما تورم ۴۰ درصد را به ۱۵ درصد رساندیم ،باید و شاید به عنوان یک رفاه، به محضر ملت ایران نرساندیم چرا که ما این کار را برای خود یک تکلیف می‌دانستیم. به هر حال تحریم‌ها آثار خود را دارند اما با تدبیر تلاش می‌کنیم اینها را رفع کنیم.

نوبخت در پاسخ به سوالی در خصوص علت تاخیر در پرداخت یارانه‌ها به مردم نیز گفت: التفاط دارید که یارانه مربوط به خرداد است و تا پایان خرداد هنوز زمان باقیست و این پرداخت در صورتی است که حقوق کارکنان را هنوز پرداخت نکرده‌ایم.

وی گفت: تعویق ۲،۳ روزه در راستای اجرای قانون است و مطابق قانون نسبت به پرداخت یارانه‌ها اقدام خواهیم کرد.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ندادن وقت سوال به رسانه‌های منتقد در نشست خبری رئیس جمهور اظهار داشت: من نمی‌دانم چه کسی این موافق و مخالف را تعیین می‌کند؟ در همین نشست از رسانه‌های مختلف حضور دارند و همه هم اخلاق حرفه‌ای را رعایت می‌کنند و اگر هم جایی رعایت نشود صمیمانه آن را گوشزد می‌کنم و فکر می‌کنم در نشست خبری رئیس جمهور هم وضع به همین شکل بوده است.

نوبخت درباره نامه نهاوندیان به وزرا در خصوص ارائه گزارش عملکرد نیز اظهار داشت: این نامه در جهت ارائه گزارش‌های لازم به دفتر رئیس جمهور از سوی دستگاه‌ها بوده است تا اقدامات به نحو احسن اطلاع‌رسانی شود که این حق مردم است که از خدمات دولت مطلع شوند و نامه آقای نهاوندیان به وزرا نیز مبتنی بر همین نکته بود تا رئیس جمهور هر زمان و در مناسبت‌های مختلف گزارش عملکرد دستگاه‌ها را به مردم ارائه دهد.

وی درباره تشکیل پلیس اقتصادی نیز خاطر نشان کرد: در این باره از وزیر اقتصاد سوال خواهم کرد اما چنین چیزی در دولت مطرح نیست اما ممکن است در وزارت اقتصاد مطرح شده باشد.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه‌های دولت در جهت عدم توافق هسته‌ای و اداره کشور با این وضع، گفت: برای استمرار وضع موجود برنامه داریم. اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، برنامه داریم و اگر به نتیجه هم برسد برای استفاده از منابع آزادشده برنامه خواهیم داشت اما قطعا اداره کشور با ۳۰۰ هزار بشکه نفت، با صادرات یک میلیون بشکه نفت متفاوت است اما ما برای عبور از این شرایط هم برنامه داریم.

نوبخت در خصوص تعامل دولت و مجلس نیز اظهار داشت: ما به حقوق قانونی نمایندگان احترام می‌گذاریم. البته سوالات زیاد است. کارت‌ها زیاد است ولی وظیفه داریم پاسخ منطقی به سوالات بدهیم گرچه رسانه‌ها بهتر می‌توانند در این زمینه اطلاع‌رسانی کنند که در شرایط تحریم و وضع موجود آیا این تعداد سوالات و موارد گفته شده به نفع گفتمان همزمانی و همدلی است؟

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص عزم دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز تأکید کرد: در مبارزه با مفاسد اقتصادی هم به قانون نیاز داریم و هم به اجرای خوب. در این زمینه شورایی متشکل از ۳ قوه تشکیل شده که اگر نیاز به قانون باشد دوستان ما در مجلس در این زمینه قانونگذاری خواهند کرد و اگر نیاز به برخورد با مفاسد باشد قوه قضائیه تمهیدات لازم را می‌اندیشد. در حال حاضر در اجرای این مسئله جدیت وجود دارد که پیگیری معوقات نظام بانکی و همچنین برخورد با موسسات پولی و مای غیرمجاز نیز در همین راستاست.

انتهای پیام/

پرینت صفحه ارسال به دوستان
ارسال به شبکه های اجتماعی

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

عضویت در خبرنامه

اخبار داغ را از دست ندهید ارسال روزانه داغ ترین عکسها و فیلم ها و اخبار جنجالی هر روز به ایمیل و موبایل شما

فراموش نکنید پس از عضویت ، ایمیل فعال سازی را تایید کنید.
دیدگاه
 • امید: سلام من کللیمو میفروشم قیمت توافقی ازکسانی که نیاز به کلیه باگروه خونی o+نیازمند...
 • نرم افزار درمانگاه و مطب: خیلی خوبه که فقط از این مواد غذایی نام برده نشده و توضیح هم داده شده. زعفران ه...
 • حسن پور: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • تهرانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • امیر: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • پارسا: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • سلطانی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • اندیشه: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • نانودی: تشکر از زحمات شما خبر خوبی بود...
 • گروه پادنت: خبر جالبی بود با تشکر از زحمات شما...
 • انجمن: با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • : با سلام نیاز فوری به کلیه لطفا از طریق ایمیل زیر مشخصات بدید anjoman741@gmai...
 • مریم: ۳۱ ساله گروه خونی ab+ کاملا سالم ۰۹۱۰۹۰۲۴۷۱۸مریم...
 • محسن: سلام سالم ۳۵ ساله ب مثبت فروشنده کلیه مرد قیمت۱۰۰میلیون ۰۹۳۸۷۹۶۱۵۶۶...